Adresa: Veslařský ostrov 59
  Praha 4 - Podolí
   
Telefon:   
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www: www.cvkpraha.cz

 

Současná stavba loděnice vznikla v období 1954-59. Předtím totiž ČVK vlastnilo loděnici v místech dnešního hřiště vedle podolské sokolovny. Hned vedle stála loděnice VK Blesk. Vlivem výstavby pravobřežní komunikace s tramvajovým pásem byly pozemky včetně budovy vyvlastněny a klubům přiděleny pozemky nové. Ostrov, na kterém budova stojí, je přirozený ,ale byl uměle rozšířen potopením plně naložených člunů. Most který spojuje ostrov se břehem byl postaven jako experimentální stavba, kde bylo poprvé použito metody předpjatého betonu. Budova i pozemky byly těžce poškozeny při záplavách v roce 2002. Děkujeme za pomoc kterou nám poskytuje Městská část Praha 4, při odstraňování povodňových škod , pořádání veslařských závodů a při modernizaci objektu loděnice. Naše loděnice stojí na Veslařském ostrově v Praze 4 Podolí naproti Plaveckému stadionu. Spojení MHD tram 3,16,17,21 stanice Kublov nebo Dvorce, bus 118,124 stanice Dvorce. 

Klub vychovává sportovce od útlého věku a není tedy specialistou jen na úzkou věkovou skupinu. Sportovat mohou samozřejmě chlapci i dívky. U všech zájemců předpokládáme určité fyzické dispozice, samozřejmostí je znalost plavání. Všechny kategorie procházejí každoroční pravidelnou lékařskou prohlídkou. Protože je možné s tímto sportem začínat i v pozdějším věku, výjimkou není věk 17 let (a je znám případ veslaře SK Smíchov který začal ve věku 25 let), nabízíme pokračování ve sportování těm kteří třeba skončili s plaváním nebo jiným sportem a dále chtějí svoje tělo "prohánět". Jednotlivé věkové kategorie se dělí na: 

1) žákovské kategorie. Příprava závodníků začíná v žákovských kategoriích. Zde není kladen důraz na fyzickou přípravu ale na techniku a tělo se připravuje na to že bude jednou namáháno. Žactvo se schází v 2x až 3x týdně 

2) dorostenecké kategorie. Zde již začíná pravidelná každodenní příprava jak techniky tak i fyzické kondice s ohledem na stav organismu vzhledem k věku. 

3) juniorské kategorie. Dříve známé jako starší dorost. Od této věkové kategorie se pořádá mistrovství světa. 

4) seniorské kategorie. 

5) veteránské kategorie. Ti kdož došli až sem a jejich výkonnost vzhledem k věku začíná samozřejmě klesat mají stále šanci sportovat. Veteránské veslování je poměrně početné, jsou pořádány jak tuzemské tak i mezinárodní regaty (závody) a dokonce je organizováno každoročně světové setkání veteránů pod názvem FISA Masters. 

ČVK je zakladatelem závodu "Primátorské osmiveslice®". Základní informace na stránkách "Primátorky".