Adresa:  
   
   
Telefon:   725 420 594 (Tomáš Glas)
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www: www.gymnasion.cz

 

Gymnasion byla původně starořecká instituce, ve které se jinoši a muži zdokonalovali v nejrůznějších tělesných cvičeních a připravovali se na četné starověké sportovní hry včetně olympijských. Později zde přednášeli filozofové a stále více se prosazovala myšlenka kalokagáthie - dosažení harmonie tělesných a duchovních hodnot.

 

Se stejnou myšlenkou probíhaly každoročně v letech 1971-1979 v tábornickém středisku na Lipnici čtrnáctidenní experimentální akce. Jedním z výsledků lipnických akcí byl vznik výborné party kamarádů, kteří chtěli přenést atmosféru kouzelného lipnického prostředí z bezstarostných prázdninových dnů do všedního času a prostoru ….. a tak vznikl dne 9. 4. 1974 pod hlavičkou TJ Spartaku Praha 4 Gymnasion klub (veden jako klub turistů).

 

Společně chodíme pěšky, jezdíme na kolech, na lyžích, na lodích, lezeme do jeskyní i na vrcholky hor, navštěvujeme divadla, kina a koncerty, pořádáme diskuse, společně zpíváme a zažíváme spoustu radosti a hezkých chvil.

 

Více informací na webových stránkách www.gymnasion.cz.